MUNI Award in Science and Humanitites má vítěze

6. 3. 2018

Nový grant GAMU s názvem MUNI Award in Science and Humanitites má svého držitele. Podpora je určená pro nově příchozího držitele ERC grantu popřípadě žadatele o ERC grant, který získal hodnocení A, ale nebyl financován kvůli omezenému rozpočtu.

Grant ve výši 5 mil Kč ročně po dobu 5 let získal profesor Daniel Král´, který přijde na Fakultu informatiky z britské univerzity ve Warwicku.

Profesor Kráľ je předním světovým odborníkem v oblasti diskrétní matematiky a algoritmů. Za svou práci získal řadu významných ocenění, např. European Prize in Combinatorics v roce 2011 a Philip Leverhulme Prize in Mathematics and Statistics v roce 2014. Je jedním ze dvou českých vědců, kteří obdrželi vícekrát grant od Evropské výzkumné rady (ERC).

Přečtěte si článek na online.muni.cz

Přehled všech článků